KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 12691223
nr 1269 1223
Shoichi Hasegawa
(f. 1929), Japan
Färgetsning, 98/110, komposition, signerad. Motivet: 49x59 cm
Shoichi Hasegawa, föddes 1929 i Yaiz i Japan, japansk grafiker och målare.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 19 augusti 2019
kl 20:31:45
15/8 22:42:59
Shoichi Hasegawa
Läs mer om Shoichi Hasegawa